Luxusní pelíšky pro psy a extrémně pevná, omyvatelná tkanina Batyline®


Luxusní pelíšky pro psy a extrémně pevná, omyvatelná tkanina Batyline®

Co je Batyline®?

luxusní pelíšky pro psy odolný pelech pro psaBatyline®, patentovaná originální flexibilní kompozitní* textílie francouzského výrobce unikátních vlastností, je určená pro vnitřní i venkovní použití. Jedná se o extrémně trvanlivý a vysoce kvalitní materiál skládající se z polyesterového vlákna pokrytém potahem PVC, který téměř není možno potrhat. Výrobní proces termofixace zajišťuje výjimečnou odolnost proti roztržení, parametry tkaniny v tahu jsou 4,4 tuny na m². Složení příze zajišťuje rozměrovou a barevnou stálost, nebledne, ani se neohřívá při dlouhodobém umístění na přímém slunci. Kromě odolnosti proti UV záření vykazuje Batyline® rovněž vysokou odolnost proti plísním. Tento materiál je základem luxusních pelíšků pro psy Anadi.

* Kompozitní = Kompozitní materiál, nebo zkráceně kompozit je materiál ze dvou, nebo více substancí s rozdílnými vlastnostmi, které dohromady dávají výslednému výrobku nové vlastnosti, které nemá sama o sobě žádná z jeho součástí.

Originál je jen jeden

Existuje mnoho levnějších napodobenin tohoto materiálu, pocházejících z východu, a přestože vypadají na první pohled stejně, jejich vlastnosti jsou naprosto rozdílné.

Vlastnosti - obrázkové schéma

kvalitní pelíšek pro psa odolný pelech pro psa

Batyline® poškozený ocelovými armaturami jsme využili k dlouhodobému testování

zapomeňte na proutěný pelíšek pro psa i ratanový pelech pro psaOd vzniku prvního prototypu luxusního pelíšku pro psy Anadi se snažíme lehátka maximálně zatěžovat a testovat, co vydrží. Proto, když se cca před rokem (od psaní tohoto textu) poškodilo starší lehátko velikosti 2XL ostrými ocelovými armaturami (zůstalo po výstavě v dodávce, ve které se převážel zároveň stavební materiál), rozhodli jsme se ho neopravit, ale používat dál. Bylo na něm několik drobných děr, dvě největší o průměru asi půl centimetru a jedna velká o rozměrech cca 2 x 3 cm. Byli jsme zvědaví, za jak dlouho se díry zvětší a do jaké míry, a až bude lehátko nepoužitelné, měli jsme v plánu potah vyměnit za nový. Vždyť toto lehátko už mělo svojí historii - nejprve bylo umístěné na zahradě, kde ho využívali naši dva staří velcí psi, kteří nás bohužel vzhledem k pokročilému věku toho roku opustili. Poté jsme ho využívali jako výstavní a po poškození jsme ho umístili na chodbu domu, kde ho využívalo starší štěně moskevského strážního psa. K moskeváčkovi jsme časem pořídili fenku coonhounda. Fenka byla velmi aktivní, byla ve věku, kdy štěňata potřebují hodně kousat a větší díra na lehátku jí velmi lákala. Prostrčila skrz ní svojí úzkou dlouhou tlamičku a Batyline žužlala a kousala. Domnívali jsme se, že než coonhound dospěje, dojde k takovému poškození, které už bude vyžadovat výměnu potahu. Popravdě jsme se i trochu těšili, že už nebudeme mít na chodbě domu staré děravé lehátko, na které se nás každá návštěva dotazuje, ale krásné nové (resp. nový potah). K našemu překvapení štětě ani po dlouhodobém okousávání díru nijak výrazvě nezvětšilo, jen roztřepilo okraje - viz aktuální foto. Nic jsme neupravovali, nezastřihli, nechali jsme díry tak, jak jsou. Pak štěně přezubilo a ztratilo potřebu vše okousávat. Dnes jsme majitelé dospělého moskevského strážního psa (80 kg) a coonhounda (35 kg), kteří spolu rádi na lehátku lehávají. Často se k nim v rámci mazlení přidá i některý z dětských nebo dospěláckých členů domácnosti, často na lehátku leží kolem 200 kg. A potah z Batylinu? Díry stále stejných rozměrů, jen ta velká je díky coonhoundovi trochu roztřepená. Prostě nového potahu se jen tak nedočkáme. Za rok přidáme další foto :-)

odolné pelechy luxusní pelíšky pro psy

 

KOUPIT LEHÁTKO / MATRACI                          PŮJČIT LEHÁTKO / MATRACI