Proč jsou vhodné matrace pro psy?


Proč jsou vhodné matrace pro psy?

Z lehátka luxusní kanape

Pro zvýšení komfortu lze na lehátko Anadi umístěné v interiéru snadným a rychlým způsobem připnout originální matrace pro psy Anadi. Jsou vyrobené na míru lehátkům a po připnutí velmi dobře drží. Z praktického lehátka je během chvilky velmi pohodlné a luxusně vypadající kanape.

zdravotní ortopedická matrace pro psa pelechy pro velké psy

Matrace Anadi

V nabídce jsou dva typy. Praktická jednoduchá matrace pro psy Anadi z oděruodolného materiálu, kterou je možné prát na 40 stupňů. Jedná se o pevný a přitom lehký praktický potahový materiál, díky čemuž se s matrací lehce manipuluje a bez problémů se vejde do pračky i v největší velikosti. Po vyprání velmi rychle schne. Při běžné údržbě jí stačí otřít vlhkým hadříkem. Matrace Anadi je oboustranně použitelná – z jedné strany je černá, z druhé hnědá. Můžeme tedy pomocí matrace měnit barvu lehátka dle libosti. Matrace je použitelná i samostatně, pro svou nízkou váhu je ideální na cestování, do auta. Tento typ matrace je možné použít i na venkovní lehátka.

Matrace Anadi s podhlavníkem


Druhým typem, vhodným na lehátka umístěná v interiéru, je matrace Anadi s podhlavníkem, která je v nabídce ve dvou variantách – matrace Anadi z odolné pratelné potahoviny (výše popsané) a matrace Anadi z umělé kůže. Zde záleží především na osobním vkusu, kdo kterému materiálu dává přednost. Jediný rozdíl je ve způsobu údržby. Matraci z potahoviny lze prát v pračce na 40 stupňů, pelíšek z umělé kůže se čistí vlhkým hadříkem. Typ s podhlavníkem je ideální pro malé psy, které se v pelíšku s vyvýšeným okrajem cítí bezpečněji. Rovněž psi, kteří mají problém s krční páteří, tento komfort ocení. Všeobecně je úprava lehátka matrací s podhlavníkem vhodná pro psy, kteří rádi využívají zvýšený okraj jako polštářek, či si do něho zavrtají čumák pro zvýšení pocitu bezpečí. I matrace Anadi s podhlavníkem je použitelná samostatně, do auta, na cestování. 

Pro interiér jsou vhodné oba typy matrací, pro exteriér matrace bez podhlavníku. 

Lehátko s nebo bez matrace?

Dle naší osobní zkušenosti a zkušenosti našich zákazníků, je použití matrací Anadi na lehátko velmi individuální záležitostí.

Obecně jsou psí matrace vhodné na lehátka umístěná v interiéru. Pro některé psi je teprve lehátko s matrací dokonalé, někteří využívají podhlavník, jiní ne. A naopak jsou horkokrevní psi, kteří na lehátku nic nesnesou, vyhovuje jim prodyšný materiál lehátka. Své preference mohou psi měnit i dle ročního období, zatímco v zimě je jim na lehátku příjemná matrace, v létě spíše ocení vzdušný materiál lehátka.

Při umístění lehátka na venkovním, nezastřešeném místě po celý rok, je vhodnější lehátko bez matrace, neboť je v podstatě bezúdržbové. O jeho očistu se postará déšť a sníh, krátce po dešti je použitelné, sníh stačí jen sklepnout. Lehátko bez matrace je rovněž vhodné u starých nebo nemocných psů, kteří mají potíže s inkontinencí. Udržení hygieny je s lehátkem mnohem snadnější, než při použití běžného pelechu nebo matrace pro psa. Pod lehátko se umístí savá podložka, moč proteče a pes zůstává v relativním suchu. Lehátko se otře nebo očistí pod sprchou, během chvíle je suché.

 

KOUPIT LEHÁTKO                     PŮJČIT LEHÁTKO